Gratulujemy młodym poetkom

08 lutego uczennice naszej szkoły wzięły udział w organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Piły konkursie recytatorskim poezji własnej „Rodzi się słowo we mnie…”. Dziewczyny zaprezentowały swoje wiersze, a ich talent poetycki i recytatorski doceniło jury, przyznając Weronice Pytlarz z klasy II B i Wiktorii Hołowacz z klasy II A wyróżnienia. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do podejmowania kolejnych poetyckich wyzwań.

p. M. Turek

Uroczystości nadania rondu imienia pułkownika Kazimierza Rybickiego

7 lutego 2018r. braliśmy udział w uroczystości nadania rondu u zbiegu ulic Prusa i Kardynała Wyszyńskiego imienia pułkownika Kazimierza Rybickiego, powstańca wielkopolskiego, Sybiraka, żołnierza Armii Andersa.  W uroczystości brała udział m. in. wnuczka płk. Rybickiego – Pani Barbara Sowa, którą gościliśmy w naszej szkole kilkukrotnie z okazji Święta 11 listopada.
Uczestnicząc w uroczystości, włączyliśmy się w obchody 100-lecia wybuchu POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

>> zobacz zdjęcia <<

Bajki z Auschwitz

Auschwitz jest bodajże ostatnim miejscem, które skojarzylibyśmy z bajkami – bo bajką nie było, a okrutną rzeczywistością wojny. Co nie wyklucza, że takowe tam nie powstawały. Nawet jeżeli ich tworzenie groziło śmiercią.
Bajki z Auschwitz? Tak, to nie żaden absurd. Pojawili się więźniowie, którzy mając możliwość oraz odwagę napisali i zilustrowali piękne bajki dla dzieci – swoich dzieci.
Uczniowie klasy III c, Nadia Kobiela, Aleksandra Kajkowska, Jan Łazanowski oraz Marek Różek wraz z wychowawcą Moniką Szczuką-Flis odwiedzili przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka w Pile w celu przeczytania maluchom wybranych bajek z publikacji Bajki z Auschwitz. W bajkach znaleźć można dużo ciepła i miłości do świata. Uwypukla się w nich, jakby na przekór obozowej rzeczywistości, radość życia. Gimnazjaliści bardzo zaciekawili przedszkolaków bajkami, którzy w skupieniu słuchali swoich starszych koleżanek i kolegów.
Zdjęcia z wizyty można zobaczyć w galerii.

p. Monika Szczuka-Flis

Tragiczna miłość Romea i Julii

W poniedziałek 5 lutego drugoklasiści obejrzeli w RCK-u przedstawienie pt. „Romeo i Julia” wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Gimnazjaliści poznali lub przypomnieli sobie wzruszające losy dwojga zakochanych z Werony.

p. M. Orlińska

Śladami chorobliwego skąpstwa

W poniedziałek 5 lutego uczniowie klas III obejrzeli w RCK-u spektakl pt. „Skąpiec” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Ukazanie rozpadu rodziny Harpagona, bezwzględnej żądzy pieniądza i despotycznej władzy rodzica to doskonałe tematy do uczniowskich rozmów i powtórki przed egzaminem.

p. M. Orlińska

Spotkanie z doradcą zawodowym

30.01 br. uczniowie klasy III c wraz z wychowawcą udali się do Powiatowego Urzędu Pracy w Pile. Uczniowie spotkali się z doradcą zawodowym, który zapoznał ich z formami pomocy, jakich udziela Urząd Pracy osobom bezrobotnym( m.in.doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia dla osób bezrobotnych, staże pracy). Uzyskali informację o przysługujących osobom bezrobotnym prawach i obowiązkach oraz o organizacji szkoleń i kursów. Na koniec przedstawiona została uczniom obecna sytuacja na lokalnym rynku pracy. Uczniowie dowiedzieli się także czym jest barometr zawodów i w ramach tego poznali zawody deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Wycieczka była bardzo udana, stanowiła dla uczniów ciekawe doświadczenie i źródło nowych informacji, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Spotkanie zorganizowała p. Monika Szczuka-Flis