Majowe święta

15 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji świąt majowych. Jest takie miejsce, taki kraj… tak brzmiało hasło uroczystości, w czasie której uczniom zostały przybliżone ważne pojęcia – wolność, naród, ojczyzna i patriotyzm. Uczniowie przypomnieli sobie o istotnych wydarzeniach jak Święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Zwycięstwa czy Dzień Flagi. W czasie apelu mogliśmy usłyszeć wiele wierszy i wzruszających pieśni związanych z tematyką patriotyczną.

Uroczystość przygotowały: p. M. Szczuka – Flis, p. I. Kusiorska, p. M. Głowska

Produkcja mebli bez tajemnic!

W poniedziałek 14 maja br. klasa 2a wraz z kilkorgiem koleżanek i kolegów z klas: 2d, 3b, 3d i 3e wybrała się do fabryki mebli Europol w Podaninie. Wyjazd odbył się dzięki uprzejmości jednego z rodziców i miał uczniom przybliżyć realia funkcjonowania jednej z największych firm meblarskich w Europie. Gimnazjaliści prześledzili cały proces produkcyjny. Zobaczyli, jak z pojedynczych elementów powstają piękne, tapicerowane meble. Było to kolejne wyjście uczniów klasy 2 a w ramach poznawania lokalnego rynku pracy.

>> zobacz zdjęcia <<

Poznajemy lokalny rynek pracy… i nie tylko…

W środę 9 maja, dzięki uprzejmości jednego z rodziców, klasa 2 a odwiedziła Studio Promocyjno-Handlowe Credo. Uczniowie zapoznali się z ofertą i działalnością firmy. Zobaczyli, jak szeroki wachlarz produktów oferuje przedsiębiorstwo i czego oczekuje od swoich pracowników. Poza zwiedzeniem firmy gimnazjaliści dostali solidną lekcję związaną z ruchem drogowym, zagrożeniami czyhającymi na jego użytkowników, a przede wszystkim zrozumieli, że każdy z nas jest jego uczestnikiem i w dużej mierze wpływa na przebieg rozmaitych wypadków oraz sytuacji. Spotkanie przebiegło w sympatycznej i przyjaznej atmosferze, którą wprowadzili pracownicy i właściciel studia.

M. Orlińska

Czerwony Kapturek inaczej

7 maja odbyło się w naszej szkole wielojęzyczne czytanie Czerwonego Kapturka. Uczniowie klas gimnazjalnych i klasy IV a SP czytali wszystkim dobrze znaną bajkę w językach: niemieckim, angielskim, polskim, rosyjskim i francuskim. Uczennice klasy III a umiliły nasze spotkanie przedstawieniem w j. niemieckim o Czerwonym Kapturku. Ta cudowna i znana wszystkim bajka czytana w tak rożnych językach zachwycała wszystkich obecnych: uczniów klasy IVa, naszych gimnazjalistów i absolwentów, którzy również wzięli udział w akcji wielojęzycznego czytania.

Spotkanie przygotowały: p. I. Kusiorska i p. A. Winkler

Starsi – młodszym, czyli o „Planszówkowym Zawrocie Głowy”

W marcu, w klasach 4 i 5 został ogłoszony konkurs na najciekawszą grę planszową, dotyczącą lektury, zatytułowany „Planszówkowy Zawrót Głowy”.  Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 27.04. 2018r., dzięki uczniom klas III gimnazjum, którzy pełnili funkcję jury. Byli to: Marek Różek z kl. IIIc oraz Wiktoria Pocętek, Magda Niewiarowska i Julia Zaborska z kl. IIIa.

Uczniowie ci spędzili popołudnie oglądając gry, grając w nie, a następnie przyznając punkty w czterech kategoriach, wyłaniając tym samym laureatów.

Niespodzianką jest, że gry młodszych uczniów, jak i przygotowane przez młodzież z kl. 2e gimnazjum, będą dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta w Dniu Matki (26.05.18r.) w wypożyczalni gier Chaos Games w Pile, o czym jeszcze poinformujemy.

Tymczasem obejrzyjcie obrady jury. 🙂

I. Bartol